Ο νέος διοικητής της 1ης Μεραρχίας Πεζικού στον Αντιπεριφερειάρχη Ημαθίας...
Επίσκεψη στην Περιφερειακή Ενότητα Ημαθίας πραγματοποίησε το πρωί της Τετάρτης (26/3) ο Υποστράτηγος κ. Αντώνιος Νομικός, νέος Διοικητής 1ης Μεραρχίας Πεζικού, στο πλαίσιο των εθιμοτυπικών επαφών του.
Τον Μέραρχο υποδέχθηκε ο αντιπεριφερειάρχης Κώστας Καραπαναγιωτίδης, ο οποίος του υποσχέθηκε κάθε δυνατή βοήθεια εκ μέρους του ιδίου, αλλά και της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, στην άσκηση των καθηκόντων του.
Ο κ. Καραπαναγιωτίδης μετά το τέλος της επίσκεψης του Στρατηγού έκανε την εξής δήλωση:
«Με χαρά υποδέχομαι σήμερα τον Στρατηγό Νομικό. Τον διαβεβαιώνω ότι στο δύσκολο και σημαντικό έργο που επιτελεί ο ίδιος και οι συνεργάτες του, θα μας έχουν αρωγούς. Εύχομαι το καλωσόρισες στον Μέραρχο, ο οποίος αποτελεί ένα λαμπρό παράδειγμα Έλληνα Αξιωματικού, με μεγάλη καριέρα στις Ένοπλες Δυνάμεις μας».
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)