Τουρνουά Χάντμπολ "Στ. Οικονομόπουλος": Ηττήθηκε ο Φίλιππος από τον Φοίβο Συκεών

Δεν τα κατάφερε ο Φίλιππος Βέροιας στο δεύτερο φιλικό που έδωσε απέναντι στον Φοίβο Συκεών, το βράδυ της Παρασκευής 12/9 στο Κλειστό Φιλίππειο Γυμναστήριο, στην Βέροια, για το τουρνουά που διοργανώνεται προς τιμήν του Στέφανου Οικονομόπουλου.

Σ' ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η βεροιώτικη ομάδα μπήκε νωθρά στον αγώνα και βρέθηκε να κυνηγάει από νωρίς στο σκορ (6-12) στο πρώτο εικοσάλεπτο.Στη συνέχεια όμως ανέβασε την απόδοση της, βρήκε ρυθμό και κατάφερε να περιορίσει τη διαφορά, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (13-15).Με την έναρξη της επανάληψης κατάφερε να προσπεράσει με δύο γκολ διαφορά (18-16).

Από εκείνο το σημείο κι έπειτα ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπυ, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν όμορφο θέαμα.Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως η ομάδα του Φοίβου Συκεών κατάφερε να πάρει μια μικρή διαφορά και να την κρατήσει μέχρι το τέλος του αγώνα (28-31).

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 3-6, 6-12, 13-15(ημίχρονο), 19-19, 24-24, 28-31(τελικό).