Ο "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ" ανακοίνωσε τα εξής: Ο Π.Γ.Σ. «Ο Προμηθέας» με τη θεατρική ομάδα του, θα ταξιδέψει στην Καρδίτσα στις 25 Μαρτίου προκειμένου να συμμετάσχει στο 31ο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας 2015.
Ο σύλλογος του Π.Γ.Σ. Προμηθέα επιλέχτηκε από την επιτροπή ανάμεσα σε 23 άλλες υποψηφιότητες ερασιτεχνικών θεατρικών θιάσων που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα και την Κύπρο.
Ο σύλλογος του Π.Γ.Σ. Προμηθέα επιλέχτηκε από την επιτροπή ανάμεσα σε 23 άλλες υποψηφιότητες ερασιτεχνικών θεατρικών θιάσων που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα και την Κύπρο.
Το φεστιβάλ, που είναι διαγωνιστικό, διοργανώνει η Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων του Νομού με την υποστήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλία ς- Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας, του Δήμου Καρδίτσας και της Π.Ε.Δ. Θεσσαλίας, από 20 έως 29 Μαρτίου 2015 στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο και θα λάβουν μέρος οχτώ (8) θεατρικοί θίασοι από όλη Ελλάδα.
Η θεατρική ομάδα του συλλόγου μας θα διαγωνιστεί με το έργο «Ο βάλτος είναι πάντα εκεί…» του Γιάννη Ταϊπλιάδη, την Τετάρτη 25 Μαρτίου.
Η θεατρική ομάδα του συλλόγου μας θα διαγωνιστεί με το έργο «Ο βάλτος είναι πάντα εκεί…» του Γιάννη Ταϊπλιάδη, την Τετάρτη 25 Μαρτίου.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)