Με ήττα έκλεισε την απογοητευτική πορεία της η Βέροιασ

Την ήττα γνώρισε η ΒΕΡΟΙΑ από τον Παναιτωλικό, με 2-0, στον τελευταίο αγώνα του Πρωταθλήματος,  με τη "Βασίλισσα" να "χαρίζει" αυτογκόλ, πριν το γκολ του Μορένο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό να πιέζει και να απειλεί με δυο εξαιρετικά σουτ από Λάζαρ και Κουτρομάνο. Το σκορ άνοιξαν τελικά οι γηπεδούχοι στο 22', όταν ο Μαρτίνες εκτέλεσε ένα φάουλ, η μπάλα κόντραρε στον Μαραγκό και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Καντιμοίρη.

Ο Παναιτωλικός συνέχισε να πιέζει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, όμως Κάπελ και Ντουμίτρου σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους. Η Βέροια απείλησε μία φορά με τον Ναζλίδη, όμως ο Ράφαελ δεν ανησύχησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια ήταν καλύτερη και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ, όμως ο Ράφαελ έκανε μεγάλο παιχνίδι.

Σε μία αντεπίθεση, ωστόσο, η μπάλα γύρισε στον Μορένο, ο οποίος με καταπληκτικό γυριστό σουτ έκανε το 2-0, στο 78'.

Πηγή: sport24.gr