Ένας από τους 50 (τουλάχιστον), που υπέγραψαν για την υποψηφιότητα του Απόστολου Τζιτζικώστα για την ηγεσία της ΝΔ, είναι ο Τάσος Μπαρτζώκας, ως αιρετό μέλος της Πολιτικής Επιτροπής του κόμματος.
Να σημειωθεί ότι ο Τάσος Μπαρτζώκας, υποψήφιος βουλευτής στις δύο προηγούμενες εκλογές, είναι ο μόνος αιρετός στο ανώτατο κομματικό όργανο της ΝΔ από την Ημαθία, καθώς οι Απόστολος Βεσυρόπουλος και Κώστας Καλαϊτζίδης, μετέχουν στην επιτροπή ex officio, δηλαδή, όσο έχουν το βουλευτικό και αυτοδιοικητικό αξίωμα, αντίστοιχα.
Εδώ που τα λέμε, δεν μας προξένησε έκπληξη η στήριξη Μπαρτζώκα στον πάνω από 10 χρόνια φίλο του, Απόστολο Τζιτζικώστα, ωστόσο θα έχει ενδιαφέρον αν η υπογραφή του Ημαθιώτη δικηγόρου του βγει σε... καλό, σε περίπτωση που ο Περιφερειάρχης Κ. Μακεδονίας δεν καταφέρει να βγει πρόεδρος της ΝΔ.
Βλέπετε, δεν είναι λίγες οι φορές που νέα πολιτικά πρόσωπα "σβήστηκαν" από πολιτικούς αντιπάλους, μόνο και μόνο για το... γινάτι!
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)