Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο μπάσκετ η ομάδα του Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ νίκησε με 69-51 την ομάδα του ΒΑΦΥΡΑ από το Δίον Πιερίας.
Η ομάδα της Βέροιας μπήκε από την αρχή του παιχνιδιού πολύ δυνατά στην διεκδίκηση της νίκης και κατάφερε να πάρει από νωρίς μια διαφορά μεγαλύτερη των 10 πόντων ,μη αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα για πολλές απαιτήσεις.
Η πολύ καλή άμυνα σε ‘ολη την διάρκεια του αγώνα ήταν σίγουρα το μυστικό για την ευρεία επικράτηση.
Δεκάλεπτα :11-23,25-38,35-52,51-69
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Τσολογιάννης
ΒΕΡΟΙΑ: (Τούσας Θ.) Ουσουλτζόγλου Στ. 2 , Τσανακτσής Μιχ. , Παντσής Γ. 7, Γκανάς Β.(C)13(4), Οικονόμου Γ. 4, ΧηΛευτέρης Λ., Στεργιούλας Αγ., Ιωσηφίδης Κ. 8(1), Λέφας Γ. 13, Ταγγίδης Γ. , Γκεκόπουλος Κ. 15, Στόιος Π. 7.
ΒΑΦΥΡΑΣ ΔΙΟΥ (Σαραπτσής Μ.)Μοσχόπουλος Α.,Κουρκούτας Χρ. 18(2), Καραμπατάκης Γ.,Ευαγγελόπουλος Ν.16(2),Μπατζάκης Ι. 3(1), Γαζέτης Αθ. 5, Μαντζόλης Χ., Ραφαηλίδης Ρ., Ελευθεριάδης Ε.,Χατζηιωακείμ Χρ. 4, Ανδριας Κ. 5, Γεωργαντάς Ν.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)