Για τις ενέργειες του διοικητή της 3ης ΥΠΕ, κ. Κύρκου, με τις οποίες κατέστη δυνατή η προσωρινή (για 3 μήνες) απόσπαση αναισθησιολόγου στο Νοσοκομείο Βέροιας (από το Νοσοκομείο Κατερίνης), ενημέρωσε το Δημοτικό Συμβούλιο Βέροιας, το απόγευμα της Δευτέρας (5/10), ο Δήμαρχος, Κώστας Βοργιαζίδης.
Όπως είπε ο κ. Βοργιαζίδης, ο αναισθησιολόγος θα αποσπαστεί άμεσα, γεγονός που δεν λύνει το πρόβλημα, αλλά σίγουρα απαλύνει την κατάσταση, όπως σημείωσε, αποδίδοντας, παράλληλα τα εύσημα για την άμεση ανταπόκριση.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)