Την επίσκεψη του γιατρού, πρώην αντινομάρχη και συγγραφέα, Ορέστη Σιδηρόπουλου δέχτηκε το πρωί της Πέμπτης 1 Οκτωβρίου στο γραφείο του ο Δήμαρχος Βέροιας, Κωνσταντίνος Βοργιαζίδης.
Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε με σκοπό να δωρίσει ο συγγραφέας στον κ. Βοργιαζίδη το νέο συγγραφικό του πόνημα, ένα παιδικό διήγημα με 12 ενότητες, που κυκλοφορεί με τίτλο «Ιστορίες του Γαργαντούα».
Ο Δήμαρχος ευχαρίστησε θερμά τον κ. Σιδηρόπουλο για την ευγενική του χειρονομία να του δωρίσει το νέο του βιβλίου και του ευχήθηκε υγεία και καλή δύναμη ώστε να συνεχίσει το πολύπλευρο συγγραφικό και πνευματικό του έργο.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)