Πρωτόκολλο Συνεργασίας υπέγραψαν οι πρόεδροι των Επιμελητηρίων Πούσκιν-Παυλόφσκ (Αγ. Πετρούπουλης) Ρωσίας και Ημαθίας, το μεσημέρι της Παρασκευής (16/10/2015), στο Δημαρχείο της Βέροιας, με την παρουσία του Δημάρχου, Κώστα Βοργιαζίδη.
Σε μια σημαντική ημέρα για τη Βέροια, την ημέρα που η Βέροια γιορτάζει την Απελευθέρωσή της, υπογράφτηκε μια σημαντική συμφωνία συνεργασίας, η οποία αναμένεται περισσότερους ορίζοντες στην ανάπτυξη του Νομού, αρχής γενομένης από τον Τουρισμό, όπως ανέφερε ο Ημαθιώτης πρόεδρος, Νίκος Ουσουλτζόγλου.
Άλλωστε, η διοικητική περιφέρεια που υπάγεται το Ρωσικό Επιμελητήριο, είναι αδελφοποιημένη με τον Δήμο Βέροιας.
Άλλωστε, η διοικητική περιφέρεια που υπάγεται το Ρωσικό Επιμελητήριο, είναι αδελφοποιημένη με τον Δήμο Βέροιας.
Δείτε το βίντεο και φωτογραφίες από την υπογραφή, στο γραφείο του Δημάρχου Βέροιας:
Ρεπορτάζ: Νίκος Βουδούρης
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)