Την πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ - Προοδευτική Συμμαχία για το μέτωπο της πανδημίας παρουσίασε την Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021 ο τομεάρχης Υγείας του κόμματος και πρώην Υπουργός, Ανδρέας Ξανθός, στο πλαίσιο της επίσκεψής του στην Ημαθία.
Το πρωί της Τρίτης ο κ. Ξανθός επισκέφθηκε το νοσοκομείο Βέροιας και άλλες υγειονομικές μονάδες, στη συνέχεια είχε επαφές με υγειονομικούς φορείς (εργαζομένους κ.α.) και στις 6 το απόγευμα παραχώρησε συνέντευξη Τύπου.
Δείτε το βίντεο της συνέντευξης Τύπου:
Λίγο μετά τις 8 το βράδυ, ο πρώην Υπουργός μίλησε σε πολυπληθή πολιτική εκδήλωση στον πολυχώρο "Ελιά", την πρώτη μαζική πολιτική εκδήλωση μετά από 1,5 χρόνο.
Στο πλευρό του πρώην Υπουργού ήταν ο βουλευτής Ημαθίας Άγγελος Τόλκας, ο τομεάρχης Υγείας του ΣΥΡΙΖΑ - ΠΣ Ημαθίας Πέτρος Τσαπαρόπουλος, ο συντονιστής της ΝΕ ΣΥΡΙΖΑ Ημαθίας Κώστας Καλδάρας, αλλά και πολλά στελέχη του κόμματος, όπως οι πρώην βουλευτές Φρόσω Καρασαρλίδου και Χρήστος Αντωνίου, ο επικεφαλής της δημοτικής παράταξης "Προτεραιότητα στον πολίτη" Αντώνης Μαρκούλης και πολλοί άλλοι.
Φωτογραφίες από την συνέντευξη Τύπου στο Δημαρχείο της Βέροιας
Φωτογραφίες από την ομιλία στον πολυχώρο "Ελιά" στη Βέροια
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgyWyZR-J873G2Ox-AN01GGNr4D1BZnWAf6aZsBuyy_MR-JEN8DjA0OxXNEtIQj4ev3bmXnE4H4xj9xpgR0vWhikq6uOPE36TQa4Y_aZBeeuaTCi2tVUOtSjg7vSQ3ecg7rz8VaJVw9Ixg/s16000/ksanthos+veria+19-10-2021+%252836%2529.jpg)
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)