Άνετη νίκη με 0-2 απέσπασε η Βέροια στην Καβάλα

Άνετη νίκη με 0-2 απέσπασε στην Καβάλα η ομάδα της Βέροιας, κόντρα στην τοπική ομάδα, το απόγευμα της Κυριακής 6 Φεβρουαρίου 2022.

Η Βέροια είχε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο με 2 γκολ, στο 10' με σκόρερ τον Σάββα Μούργο και στο 25' με σκόρερ τον Μασνούρ Φοφανά, ενώ στα highlights του αγώνα είναι η εξαιρετική διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα της Βέροιας Μάρκου Βελλίδη σε πέναλτι που εκτέλεσε ο  Έμπερτ στο 38’.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια χαμήλωσε ταχύτητα και παρά τα λάθη κατάφερε να διατηρήσει το σκορ. Στο 70' η Καβάλα ζήτησε πέναλτι που δεν έδωσε ο διαιτητής Αναστασόπουλος, ενώ και στο 90' ο Βελλίδης κράτησε άθικτα τα δίκτυα της "Βασίλισσας", μπλοκάροντας επίθεση του Μπάουμαν από εκτέλεση κόρνερ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστασόπουλος (Μποζατζίδης, Τσακίρης)

ΚΑΒΑΛΑ: Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Θωμαΐδης (40’ Μπάουμαν), Στίκας, Αρμάλας, Καραγιάννης (40’ Καραγιάννης), Σπάσιτς, Έμπερτ, Καϊούμπι (65’ Γροσδάνης), Σαμπανίδης, Σταμένκοβιτς (85’ Σουλεϊμάν).

ΒΕΡΟΙΑ: Βελλίδης, Μουχάλης (81’ Μουχάλης), Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Μπλέτσας, Γαβριηλίδης, Μούργος, Φοφανά (68’ Πόζογλου), Γιακουμάκης (90’ Καπνίδης), Πασάς (81’ Παπαχρήστος).