Ταπεινωτική ήττα για την "Βασίλισσα" από τον ΠΑΟΚ με 4-1

Ταπεινωτική ήττα για την "Βασίλισσα" από τον ΠΑΟΚ με 4-1...

Ο ΠΑΟΚ "καθάρισε" το ματς με τη ΒΕΡΟΙΑ από το... 4ο λεπτό και πήρε μία ευρεία νίκη (4-1) στην Τούμπα, το απόγευμα της Κυριακής (26/1/2014).

Χρειάστηκαν μόλις 30 δευτερόλεπτα στην Τούμπα για να ανοίξει το σκορ με το γκολ του Ολίσε και μόλις 5 λεπτά για να έρθει το δεύτερο γκολ -και παρθενικό- του Μαντούρο. Η αποστολή είχε ολοκληρωθεί. Ο Δικέφαλος είχε "αγκαλιάσει" τους τρεις βαθμούς και αναζητούσε πλέον μία ευρεία νίκη.

Ο Σαλπιγγίδης (στο 13') βοήθησε σε αυτό αν και μέχρι το επόμενο γκολ (πάλι από τον Σαλπιγγίδη) μεσολάβησαν 53 λεπτά. Σε αυτά ο ΠΑΟΚ κατέβασε ταχύτητα, χωρίς να χάσει τον προσανατολισμό του και -κυρίως- χωρίς να επαναπαυθεί, ενώ η Βέροια πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Γκονσάλβες στα πρώτα λεπτά του β' μέρους (56').