Αστυνομικοί της Ημαθίας ενημερώθηκαν για θέματα κακοποίησης γυναίκας - παιδιού...
Στη Σχολή Μετεκπαίδευσης και Επιμόρφωσης της Ελληνικής Αστυνομίας Βορείου Ελλάδος που εδρεύει στο Πανόραμα Βέροιας πραγματοποιήθηκε στις 2 Απριλίου και ώρα 09:00 ημερίδα με θέμα: «Ενδοοικογενειακή βία και κοινωνικές παρεμβάσεις». Σκοπός της ημερίδας ήταν να ενημερωθούν οι επαγγελματίες Αστυνομικοί για θέματα κακοποίησης που αφορούν στη γυναίκα και στο παιδί καθώς και σε ποιες υπηρεσίες μπορούν να παραπέμπονται αντίστοιχα περιστατικά.
Την ημερίδα διοργάνωσε το Κέντρο Συμβουλευτικής Υποστήριξης Κακοποιημένων Γυναικών του Δήμου Βέροιας σε συνεργασία με: τον Σύλλογο Κοινωνικής Παρέμβασης «Έρασμο», το Σύλλογο «Πρωτοβουλία για το Παιδί», τη Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας και την Υπηρεσία Επιμελητών Ανηλίκων.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)