Το πρόγραμμα κίνησης του Μητροπολίτη Βεροίας (2/4 - 7/4)...
Το πρόγραμμα κίνησης του Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονα, από την Τετάρτη 2/4 έως την Δευτέρα 7/4, έχει ως εξής:
Την Τετάρτη 2 Απριλίου στις 18:00 θα χοροστατήσει στον Μέγα Κανόνα στον Ιερό Ναό Αγίων Αναργύρων Βεροίας.
Την Πέμπτη 3 Απριλίου το πρωί θα ιερουργήσει στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίων Νεομαρτύρων Αθανασίου και Ιωάννου των Κουλακιωτών στην Χαλάστρα.
Την Παρασκευή 4 Απριλίου το πρωί θα ιερουργήσει στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία στην Ιερά Μονή Αγίας Κυριακής Λουτρού.
Την Παρασκευή 4 Απριλίου στις 19:00 θα χοροστατήσει στην Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Βεροίας.
Το Σάββατο 5 Απριλίου στις 18:00 θα χοροστατήσει στον Αναστάσιμο Εσπερινό στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Ναούσης όπου εν συνεχεία θα ομιλήσει ο αγιορείτης μοναχός π. Νίκων Νεοσκητιώτης.
Την Κυριακή 6 Απριλίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου Πολιούχου Βεροίας όπου θα τελέσει και το μνημόσυνο της Ευγενίας Μαλακούσης ευεργέτιδος του Ι.Ν. Αγίου Αντωνίου Πολιούχου Βεροίας.
Την Κυριακή 6 Απριλίου στις 11:30π.μ. θα ομιλήσει στην Γ.Ε.Χ.Α. Βεροίας με θέμα: «Ο 5ος Λόγος του Αγίου Ιωάννου της Κλίμακος».
Την Κυριακή 6 Απριλίου στις 18:00 θα χοροστατήσει στον Κατανυκτικό Εσπερινό στον Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου Πολιούχου Βεροίας όπου εν συνεχεία θα ομιλήσει ο αγιορείτης μοναχός π. Νίκων Νεοσκητιώτης.
Την Δευτέρα 7 Απριλίου το πρωί θα υποδεχτεί τα ιερά λείψανα των Αγίων Ραφήλ, Νικολάου και Ειρήνης στο Παλαιοχώρι Αλεξανδρείας και εν συνεχεία θα ιερουργήσει στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)