Στις εκδηλώσεις για την απελευθέρωση της Βέροιας, το πρωί της Παρασκευής (16/10) βρέθηκε ο Δήμαρχος Νάουσας, Νίκος Κουτσογιάννης, γεγονός που σχολιάστηκε ιδιαιτέρως θετικά, καθώς είναι πρώτη φορά που βλέπουμε τα τελευταία χρόνια Δήμαρχο της γειτονικής - ηρωικής και ιστορικής - πόλης, να παρίσταται σε ανάλογες εκδηλώσεις.
Βεβαίως, παρών, όπως πάντα, ήταν ο Αντιπεριφερειάρχης Ημαθίας Κώστας Καλαϊτζίδης, οι αρχές του Στρατού, της Αστυνομίας και της Πυροσβεστικής, ενώ παρέστησαν αντιπροσωπείες από αδελφοποιημένες πόλεις από Ρωσία, Σερβία και Κύπρο. Φυσικά και ο... οικοδεσπότες των εκδηλώσεων, Δήμαρχος Βέροιας, Κώστας Βοργιαζίδης.
Απόντες ήταν, ωστόσο, όλοι οι βουλευτές Ημαθίας, καθώς είναι σε εξέλιξη αυτές τις μέρες και ολοκληρώνονται σήμερα το βράδυ, οι διεργασίες για την ψήφιση του πολυνομοσχεδίου του Υπ. Οικονομικών. Ωστόσο, την... βουλευτική απουσία αναπλήρωσε ο πρόεδρος της ΝΔ, Βαγγέλης Μεϊμαράκης, που βρέθηκε στην πόλη.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)