Από τον Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΒΑ ΒΕΡΟΙΑΣ, ομάδα χάντμπολ γυναικών, εστάλη το παρακάτω κείμενο: Μέσα σε ένα εχθρικό περιβάλλον που τα κορίτσια του Ποσειδώνα είχαν να παλέψουν εκτός από τα κορίτσια της αντίπαλης ομάδας και τη διαιτητίνα κυρία Τότλη, ο σύλλογος της Βέροιας φυσιολογικά υπέκυψε με 3-2 σετ.
Οι παίκτριες του Ποσειδώνα προσπάθησαν πολύ, αλλά δυστυχώς η τοπική διαιτησία δεν τα επέτρεψε να γευτούν τη χαρά της νίκης. Η διαιτητίνα με στοχευμένα σφυρίγματα αδίκησε κατάφωρα τον Ποσειδώνα απογοητεύοντας το νεαρά κορίτσια (ηλικίας από 14 έως 17 ετών). Τα σετ 25-19, 28-26, 19-25, 23-25 και 15-11.
Από τον Ποσειδώνα διακρίθηκαν οι Τσαουσοπούλου, Τσιόγκα, Γεγιτσίδου και Κυριαζάκη
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: (ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ) Κυριαζάκη Λίλα, Τσιόγκα Ανδρομάχη, Τσαουσοπούλου Ξένια, Κρομμύδα Κατερίνα, Ντακοπούλου Χρυσούλα, Παισιάδου Β., Γεγιτσίδου Αυγή (libero), Πελάγου Β., Μόσχου Σ., Κοντοπούλου Μαρία, Ζησιού Δέσποινα, Αργυρίου Ελλη.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)