Μπάσκετ: Ήττα για τον ΦΙΛΙΠΠΟ στην Καρδίτσα

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα έκανε ο Φίλιππος Βέροιας ο οποίος έχασε στην Καρδίτσα απο την τοπική ομάδα με σκορ 70-59 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής κατηγορίας.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα προσπάθησαν και παρέμειναν στο παιχνίδι μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο όμως η αποβολή του Ευθύμη Κοθρά στο 27ο λεπτό με 5 φάουλ ήταν καθοριστική με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι στο 30' να αποκτήσουν μια διαφορά 7 πόντων την οποία συντήρησαν και αύξησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν την νίκη με 70-59.

Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου και Γαζέτας

Δεκάλεπτα : 22-20, 37-35, 54-47, 70-59

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 7, Μαυρογιάννης 6, Παππάς Κ., Πάσσας, Καμαριώτης 10(2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 18(1), Θέος 21, Παππάς Γ.

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Paros 5(1), Τσούκας 3(1), Τσιμίδης 2, Βάλλιος, Παπαδόπουλος Νίκος 5, Γεωργιάδης 8(1), Κοθράς 11, Σιόλογκας 11, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 10(3), Μόρας, Παπαδόπουλος Νικος του Σάββα.

Κάντε LIKE στη σελίδα του InVeria.gr και...