Τον προστάτη της Αγ. Αρτέμιο τιμά αύριο, Τρίτη 20 Οκτωβρίου, ημέρα της εορτής του, η Ελληνική Αστυνομία, με τέλεση δοξολογίας στις έδρες των Αστυνομικών Διευθύνσεων της χώρας.
Στη Βέροια, θα πραγματοποιηθεί η Δοξολογία στο Μητροπολιτικό Ναό Αγ. Απ. Πέτρου και Παύλου, στις 10.15 το πρωί.
Μετά την τέλεση της Δοξολογίας, θα αναγνωστεί η Ημερήσια Διαταγή του κ. Αρχηγού της Ελληνικής Αστυνομίας.
Στις παραπάνω εκδηλώσεις έχουν κληθεί να παραστούν εκπρόσωποι των Θρησκευτικών, Πολιτικών, Δικαστικών και Στρατιωτικών Αρχών, εκπρόσωποι τοπικών φορέων και συλλόγων, των συνδικαλιστικών ενώσεων του προσωπικού και της ένωσης αποστράτων αστυνομικών, καθώς και εκπρόσωποι των Μ.Μ.Ε.
Επιπλέον στο πλαίσιο του εορτασμού της «Ημέρας της Ελληνικής Αστυνομίας» και του Προστάτη του Σώματος Αγίου Αρτεμίου, μετά από απόφαση του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας, κατά τις ημέρες 19, 20, 21 και 22-10-2015, θα πραγματοποιηθεί πανελλαδική εθελοντική αιμοδοσία του αστυνομικού προσωπικού, για την ενίσχυση της Τράπεζας Αίματος του Σώματος, καθώς και για τα παιδιά που πάσχουν από μεσογειακή αναιμία.
Επιπλέον στο πλαίσιο του εορτασμού της «Ημέρας της Ελληνικής Αστυνομίας» και του Προστάτη του Σώματος Αγίου Αρτεμίου, μετά από απόφαση του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας, κατά τις ημέρες 19, 20, 21 και 22-10-2015, θα πραγματοποιηθεί πανελλαδική εθελοντική αιμοδοσία του αστυνομικού προσωπικού, για την ενίσχυση της Τράπεζας Αίματος του Σώματος, καθώς και για τα παιδιά που πάσχουν από μεσογειακή αναιμία.
0 Σχόλια
Το σχόλιό σας για την ανάρτηση (παρακαλούμε να τηρούνται οι όροι που αναφέρονται στους Όρους Χρήσης της ιστοσελίδας)